Wieczór panieński i kawalerski

Wieczór kawalerski i panieński

   W dawnych czasach na dzień przed ślubem urządzano Pannie Młodej w jej domu rozpleciny, a u kawalera odbywał się wieczór kawalerski. Spotkania te symbolizowały zerwanie z dotychczasowym życiem na rzecz nowej, wspólnej drogi życia. Był to symboliczny, graniczny moment dla przyszłych małżonków.

   Rozpleciny odbywały się w domu panny. Uczestnikiem był starosta, drużbowie, wodzirej i panna. Panna Młoda miała głowę przykrytą hustą, pod którą miała z włosów zrobiony piękny warkocz. Ściągano hustę i rozplatano warkocz. W tym czasie Pan Młody był na swoim wieczorze kawalerskim.

   Zwykle na takich imprezach opowiadano sprośne dowcipy, zaprawieni w boju małżeńskim koledzy opowiadali, co czeka w przyszłości Pana Młodego, wspominali stare czasy oraz oczywiście ćwiczono napełnianie i opróżnianie kieliszków.

   Obecnie organizowanie w różnej formie wieczorów panienskich i kawalerskich jest standardem. Impreza ta organizowana jest dla was tylko raz w życiu, warto więc umieścić ją w swoim terminarzu przygotowań ślubnych. Jest on później wspominany, tak jak wspomina się swoją studniówkę. Dobrze przygotowany wieczór, pozwala odreagować stresy związane z przygotowaniami oraz ślubem. Wieczór ten, najczęściej wcale nie odbywa się w noc przed ślubem, ale tydzień lub nawet wcześniej.

   Wieczór kawalerski i panieński najczęściej odbywa się z inicjatywy oraz na koszt głównych bohaterów, a powinien on być niespodzianką przygotowaną bez ich wiedzy.

   Wieczór ten, daje możliwość realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów. To od waszego temperamentu, wyobraźni i fantazji zależy, czy stanie się on miłym, niezapmnianym i dobrze wspominanym wydarzeniem. Warto pamiętać, że jest to nie tylko pożegnanie dotychczasowego życia, ale również powitanie nowego etapu - może warto więc zacząć ten etap bez zbędnych obciążeń.

    Dobrym pomysłem jest zaplanowanie wieczoru panieńskiego/kawalerskiego godzina po godzinie, krok po kroku.

    Wieczór ten można spędzić w pubach lub na dyskotece. Spotkanie w pubie lub na dyskotece, przy piwku lub wódce z przyjaciółmi, gra w karty. Dodatkowo można sobie potańczyć. Na dyskotece, wśród porywającej do tańczenia muzyki można bawić się wyśmienicie. Można również zrobić rajd po pubach, ale wymaga on przeznaczenia na ten cel większych środków finansowych.

   Kolejnym, częstym miejscem spędzania wieczoru panieńskiego, kawalerskiego jest dom.

   Wieczór panieński w domu to najczęściej lekki posiłek i napitki. Można wówczas poplotkować, grać w różne gry, słuchać muzyki. Czesto kobiety oglądają tzw."wyciskacze łez"- filmy o miłości (np.Pretty Women). Można też w blasku świec, popijając winko, słuchając nastrojowej muzyki, rozmawiać o własnej urodzie i znajomych mężczyzn, o byłych  chłopakach  panny  młodej,  oglądać  zdjęcia i  filmy  rodzinne  do  samego  rana.  Wino,  szampan,  dobre  jedzenie  i wspaniała niezapomniana zabawa - tak powinnyście wspominać ten wieczór. Warto pamiętać o prezentach dla Panny młodej. Koronkowe body czy ponętna bielizna, koszula nocna - spodobają się nie tylko Pannie Młodej, ale również Panu Młodemu. A może by tak kupić Pannie Młodej majtki rozmiaru XXL w jakimś "obciachowym" kolorze - zapowiedz przyszłej figury Panny Młodej ;))) Nie wolno zapomnieć także o wałku - bynajmniej nie do ciasta, a na męża.

   Można również w ten wieczór do domu zaprosić "tancerzy". Wieczór kawalerski również może być spędzony w towarzystwie striptizerek. Budzi to jednak wiele kotrowersji. Na forum internetowym można spotkać bardzo dużo opinii w stylu: "jeśli mnie kocha, to po co mu inne kobiety", "gdyby tak spędził swój wieczór, nigdy bym mu już nie zaufała" itp. Inni z kolei piszą, iż to nie jest żadna zdrada i nic się złego nie dzieje, a tak naprawdę, to większość by właśnie tak chciała spędzić ten wieczór. Morze alkoholu, szaleni koledzy i do tego jeszcze kobiety - wybuchowa mieszanka. Spotyka się również opisy przypadków odwołanych w ostatniej chwili ślubów z powodu ekscesów podczas ostatniego wieczoru.

   Można również zrobić imprezę wyjazdową, np.dwudniową. Wraz z przyjaciółmi wybrać się np. w góry. Oczywiście dzień byłby zwykłym dniem w górach, ale wieczór już nie.

   W dalszym ciągu popularne pozostaje "gremialne opijanie straceńca". Jest to dość tani sposób spędzenia wieczoru, nadwyżki finansowe można przeznaczyć na odpowiednie zaopatrzenie. Wieczór spędzony przy opijaniu straceńca, powinien być jednak zaplanowany, raczej nie należy w ten wieczór zostawiać za dużo przypadkowi.

   Orginalne i szalone pomysły na wieczór kawalerski

   Jednym z pomysłów jest przygotowano dla Pana Młodego korony, berła, szat królewskich, a obok domu lub na balkonie wywieszenie transparentu - "Wieczór kawalerski króla xxxx - sąsiadów przepraszamy",

   innym pomysłem jest przebranie jednej z koleżanek na wieczorze panieńskim lub kolegów na wieczorze kawalerskim (tak, to nie pomyłka) w osobnika przeciwnej płci. Aby zabawa była lepsza, powinien osobnik taki zatańczyć taniec erotyczny z przymróżeniem oka - oczywiście osobnik ów, powinen być wyposażony w różne "części" drugiej płci (do nabycia w sex-shopach).

   Coraz większą popularnością cieszą się męskie sporty i adrenalina. Wieczoru, podczas którego nie zabraknie adrenaliny, będzie trzeba pokonać własny strach, przekroczyć pewne granice na pewno się nie zapomni. Niektórzy się śmieją, iż ma to być zaprawa, przed tym, co czeka pana młodego na ślubnym kobiercu. Takimi emocjami są np. skoki na bungee czy też paintball. Wystarczy hełm, moro, karabin w dłoni oraz mnóstwo kolorowych kulek. Oczywiście wszystko musi się odbyć na poligonie. Zabawa gwarantowana. Osobiście brałem udział w takiej zabawie i muszę stwierdzić, iż jest fantastyczna. Mężczyźni to małe dzieci, bo jak inaczej nazwać nas, skoro przy 5 stopniach C, chcąc zajść wroga od tyłu, zdecydowaliśmy się nie korzystać z mostu (bo był ostrzeliwany) a pokonaliśmy strumień górski o głębokości 60 cm idąc przez wodę. Mokrzy, ale weseli i niestety pomimo naszych wysiłków pokonani, wróciliśmy do bazy, by złożyć broń. Tak więc polecamy paintball jako wspaniałą rozrywkę.

   Życzymy Wam, by wieczór ten był wspaniałym, niezapomnianym przeżyciem, okazał się piękniejszy niż w Waszych snach oraz nie powodował obciążeń na nowej drodze życia.