Obrączki

    Są symbolem dozgonnej miłości i wierności, poprzez swoją kolistą formę oznaczają wieczność - nie mają początku ani końca.

     Powinno się je nosić na serdecznym palcu prawej dłoni. Nie można obrączki zdejmować ani jej zgubić, a jej pęknięcie zapowiada rozpad małżeństwa.

     Obrączki śmiało można nazwać najważniejszym zakupem ślubnym. Podczas gdy suknia ślubna zostanie sprzedana, garnitur znajdzie się w szafie, zaproszenia zostaną wyrzucone, obrączki będziecie nosić do końca swoich dni . Ważne jest więc, by obrączki były trwałe - ponieważ z założenia mają być noszone cały czas i służyć wiele lat. Z tego samego powodu warto też czasami więcej zapłacić, jeżeli jakieś obrączki się Wam bardziej podobają lub są dla Was lepsze.

     Jeden kolor, czy dwa? Wybierając obrączki dwukolorowe, trzeba pamiętać, że w przyszłości przy każdej próbie korekty rozmiaru obrączki istnieje duże ryzyko uszkodzenia. Zwiększenie rozmiaru obrączki odbywa się przez jej rozciąganie, w związku z czym może ona pęknąć lub zostać delikatnie zdeformowana.

     Grawerowane czy nie? Podobnie jak przy kolorowych obrączkach, każda korekta rozmiaru jest ryzykowna. Obrączki grawerowane na zewnątrz, będą się wycierać i z czasem tracić swój urok. Najczęściej graweruje się wewnątrz datę ślubu i imiona małżonków.

Pamiętajcie więc, bardzo ważny jest dobór rozmiaru obrączki.

Tabele rozmiarów, informacje o znakowaniu metali szlachetnych (próba, cecha pobiernicza)  znajdziecie w dziale "pierścionek".